Классический рождественский кекс

Классический рождественский кекс
Ингредиенты
Ингредиенты
сухофрукты (цукаты)
450 г.
ром (коньяк/наливка/ликер)
70 г.
200 г.
4 шт.
150 г.
50 г.
250 г.
5 г.
Для украшения:
Ингредиенты
сухофрукты (цукаты)
450 г.
ром (коньяк/наливка/ликер)
70 г.
Масло сливочное
200 г.
яйца куриные
4 шт.
сахар коричневый
150 г.
миндаль
50 г.
мука
250 г.
разрыхлитель теста
5 г.
корица
гвоздика
орех мускатный
Для украшения:
миндаль

На кекс 20 см.

Здесь будет целая история. Примерно в конце ноября я нашла этот рецепт и просто загорелась им. Меня искренне удивлял и пугал тот факт, что выпеченный классический рождественский кекс должен месяц лежать(!) перед тем, как им полакомиться. Кстати, этот кекс не обязательно готовить именно на Рождество, но знаете, праздничное настроение у меня появился еще 7 декабря, когда мы вытащили кекс из печи. Итак.

Приготовление
Начнем за 3-4 дня, зальем порезанные кубиками фрукты. Они должны почти полностью вобрать в себя алкоголь.
Перед тем, как делать тесто для классического рождественского кекса, вытяните масло и яйца из холодильника, они должны быть одинаковой температуры, иначе смесь возьмется хлопьями. Масло ни в коем случае не грейте на батарее/в микроволновке, оно должно нагреться при комнатной температуре.
Итак, отмеряем муку, сахар, мелем миндаль, сцеживаем лишнюю жидкость из фруктов, готовим специи.

Классический рождественский кекс

Взбиваем масло с коричневым сахаром, пока сахар не растает. Вбиваем по одному яйца. Добавляем специи, миндаль (молотый), темный сахар и половину муки. Размешиваем. С отмереного количества муки берем несколько ложек и пересыпаем фрукты. Вмешиваем в тесто оставшуюся муку, а затем, ложкой, фрукты.

Класичний різдвяний кекс

Выкладываем в смазанную маслом и посыпанную мукой форму. Сверху украшаем миндалем и ставим в печь, разогретую до 160 ℃. Кекс печься около 1,5 часа, проверяйте его готовность зубочисткой. Готовый кекс оставьте в форме минут на 10, а затем оставьте на решетке остывать на ночь. Затем заверните его в пленку или кулинарную бумагу, положите в коробку и забудьте о нем на месяц. Ваше терпение будет вознаграждено, поверьте. Хранить классический рождественский кекс в прохладном месте, но у нас он лежал на холодильнике, учитывая, что на кухне не очень жарко, и ничего ему не произошло.

Класичний різдвяний кекс

Вернуться к началу рецепта "Классический рождественский кекс"

Комментарии (16)
RSS свернуть / развернуть
 
 
+
0
буду першим . гарний кекс!
avatar

stfalcon

+
0
а смаковинний який! Він — як вино, щодовше його тримати, тобільше він смакує
avatar

Lana

+
0
Зранку вже заходила, але небуло часу написати коментарій, а тепер вернулась ще раз. Рецепт дуже сподобався, обовязково попробую.
avatar

Masha

+
0
Дійно класний рецепт! Я хотіла запитати, можливо хтось і зможе мені допомогти, я дуже люблю вівсяне печиво з шоколадними шматочками, воно продається в магазинах. Я б хотіла його приготувати вдома, але не знаю як зробити так, щоб шоколад не розтопився у пічці?
avatar

prostoKsjy

+
0
Не знаю, щодо печива, але ми печемо хліб і вкидаємо туди шоколад дрібними шматочками — то він в процесі випікання плавиться, але коли хліб вистигає, то шоколад знову береться твердим. Може, з печивом теж так вийде, але це хіба що шматочки будуть всередині і чекати, поки печиво зовсім вистигне
avatar

Lana

+
0
Так і є, він спочатку плавиться, а потом застигає.
avatar

Masha

+
0
Дякую дівчатка, тоді не буду боятись за шоколад!
avatar

prostoKsjy

+
0
Хочу спробувати. А в мене запитання: ви колись їли кекс присланий з Італії чи Греції, такий пишний, що може стояти місяцями і не псуватися? Цікаво чи вони схожі, а то шукаю рецепт такого.
avatar

Masha

+
0
Італійський їла. Він, як на мене, більше бісквіт, ніж кекс, за своєю структурою. Це не він.
avatar

Lana

+
0
Дякую за відповідь, все одно спробую. А у вас форма якого розміру і чи можна його пекти в формі для кекса з діркою посередині?
avatar

Masha

+
0
от у формі з діркою краще не треба, бо тоді у нього буде більша площа для скоринки і відповідно черствіння. Ми його пекли в керамічний формі для запікання качки, взагалі, його можна у будь-якій, просто якщо вона маленька і висока — трохи довше пекти на нижчій температурі, якщо велика і пласка — менше пекти і перевіряти трісочкою
avatar

Lana

+
0
Ясно, тепер точно треба купити малу форму. А у вас якого розміру?
avatar

Masha

+
0
ця була середнього розміру овальна, але ми не міряли. Звічайна форма кругла без дірки теж піде. У Чадейки зазвичай всі форми 23 см. діаметром
avatar

Lana

+
0
Дякую, у мене немає ще такого розміру форми, тільки великі, а хочу щоб вийшов високий кекс, а не широкий. От форму прикуплю і попробую випекти.
avatar

Masha

+
0
Підкажіть! А в холодильнику можна зберігати кекс?
avatar

guest

+
+1
по-перше, у холодильнику він займатиме багато місця, а по-друге, мені здається, фрукти не так добре віддаватимуть вологу і не напуватимуть кекс. Краще просто у прохолодному — заскленому балконі, на вікні коло скла. Я просто на холодильнику тримала коробку — у нас не жарко на кухні, +18
avatar

Lana