При кип'ятінні дійсно вітаміни розпадаються… Але я себе заспокоюю тим, що на малому вогні воно не дуже активне. І кришкою я теж закриваю, але вже потім, коли газ вимкнено.
Можна ще такий критерій готовності вказати: більшість ягід сплили і потріскались, а на стінках каструлі компот залишає фіолетові сліди.
При такому довгому кип'ятінні всі вітаміни розпадаються, уже при закипанні половину вітамінів ми втрачаєм. І кришку також не можна відкривати, покипів собі наш кампотик 1 хв. і хай напарюється під закритою кришкою. Бажаю всім міцного здоровя !!!
Дуже люблю різні компоти і варю їх кожен день, в тому числі і з винограду. Ви мені вибачте, але у вас вийде компот зовсім без вітамінів. Коли вариться компот відкривати кришку не можна і кип'ятити його не більше 1 хв., кришку відкривати тільки тоді, коли компот остигне.
stfalcon