Леся, Катерина я з вами згідна 100%. Вчора доречі якраз дивилася інші кулінарні сайти і натикнулася на ці, які були виставлені на флешмоб і в мене залишився якийсь осадок, хоч я сама не приймала активної участі у цьомі флешмобі.......)
Амоній відноситься до лужних розпушувачів тіста хімічним способом.
Під час нагрівання карбонат амонію розкладається з виділенням вуглекислого газу розпушуючи тісто. Амоній деколи поєднують з бікарбонату натрію (сода харчова) у пекарському порошку подвійної дії де сода розпушує тісто при замісі а амоній продовжує розпушування при випіканні.
При використанні карбонату амонію у перебільшених дозах чи при неправильному розчиненні у готових виробах частково залишається аміак, який надає виробам неприємного аромату. Для нейтралізації запаху амонію, перед додаванням у тісто його потрібно окремо розчиняти у 1 столовій ложці кислої суміші це може бути сметана, кефір, йогурт, оцет чи сік лимону. Також потрібно пам'ятати про кількості амонію.
Дозування залежить від виду тіста: для пісочного тіста кількість розпушувача повинна бути 0,2% від маси борошна, для пряникового тіста — 0,15-0,4%, для кексів — 0,3-1,0%.
Перевагою використання амонію є:
— швидкодія;
— відсутність втрат цукру на бродіння;
— завдяки амонію печиво дістає дуже хрустку текстуру.
В мене є дуже багато рецептів від весільних господинь, де саме до пляцків використовується амоній і я їх не раз готувала і точно ніякої шкоди він не приносить, напевно це залежить від кількості або… на Західній Україні його дуже часто використовують у випічці
oksana_sadova