Це класичний рецепт пряничного (пірникового)тіста на паленому цукрі, якому безмежна кількість років, у більшості кулінарів гарантовано усе вдається. Шкода, що інколи кулінари зазнають невдачу. Таке буває навіть у мене, хоча роблю деколи один і той самий рецепт уже десятки разів, а він потім раз і не вдався чомусь. Треба було проявити більшу терплячість і гарненько розчинити, помішуючи, цукор до кінця. Це не складний кулінарний процес, тут нема нічого складного, просто звичайна терплячість, щоб довести розчинення цукру спокійно до кінця без блендерів.
Цікавий рецепт і техніка приготування кроликая планувала для книги " скчасна укркухня«приготувати страву у техніці „сувід“, але при скорочуванні запланованого матеріалу ми її видалили, бо місця не вистарчало по сторінкам на усе заплановане. Тут техніка дещо подібна, лише готується не у вакуумі в гарячій воді, а під олією ( теж, в принципі, у вакуумі, без доступу повітря, при чіткій низькій температурі). М'ясо має вийти дуже ніжним
На іншому форумі обговорювали цю проблему з відставанням від дечка. Висновок: або змащувати дечко досить товстим шаром масла, або використовувати силіконовий коврик, або якісний силіконовий (якись такий новий) папір, або дешевий пергаментний папір, але теж добре змащувати маслом. Тоді вже у всіх відставало.
Я там зазначила у рецепті, що консистенція — за бажанням господині. То кому уже як подобається, то може робити густою, середньої густоти чи більш рідкою цю страву.
А коли ви маринуєте таку рибу звичним холодним способом, то попередньо піддаєте її тепловій обробці? Ні. А риба при цьому залишається сира? Ні.А тут риба маринується та ще й плюс теплова обробка киплячим маринадом. Виглядає так, що у цьому рецепті якраз риба і піддається додатковій тепловій обробці крім звичного маринування холодним способом.
не люблю вказувати кількість борошна у дріжджовому тісті, а лише вказую потрібну консистенцію тіста, бо уже за ці вісім років стільки наслухалась, «що вмішала рівно стільки борошна, скільки було вказано у рецепті, важила його спеціально на вагах, а нічого не вийшло, тісто вийшло загустим(зарідким) і т.д. Краще б я була робила за улюбленим бабусиним рецептом — бабуся нічого не важить і усе дає на око, а у неї завжди вдається тісто і т.д. Постановила собі нічого не доказувати більше нікому, бо розмір яєць у всіх різний, жирність сметани різна, вологість борошна різна, а правильніше буде вказувати правильну консистенцію тіста, яка має вийти. Тут, в принципі, можна вказати вагу — 550-560 г борошна, бо похибка невелика буде на розмірі 1 яйця і вологості 500-600 г борошна. Вказала кількість борошна у рецепті .
Рецепт опублікований більше, ніж сім років тому. Це направду ціла вічність для інтернетрецепту. Ніколи б не подумала, що його можна легко випорпати із глибоких і далеких закапелків Кукорами. Приємно згадати свої перші кулінарні публікації тут, такі наївні і смішні для мене заразНехай у старих і давніх рецептах уже залишиться усе так, як було опубліковано, бо втратиться уся привабливість порівнянь на кшалт: було-стало
Порівняти запропоновану площу форми:20х20 см- це 400 см. Кв. і ту, яку маємо: 30х40 см — 1200 см. Кв. Перша площа втричі менша, ніж друга, тому на форму 30х40 см треба взяти втричі більше продуктів, щоб пляцок вийшов таким високим, як на фото, якщо брати вдвічі більше продуктів, пляцок вийде, але буде значно нижчим,
Medunya