Натуральний мед через 30 днів після збору повинен починати кристалізуватися, так що якщо в продажу взимку ви зустрінете рідкий мед, то такий мед прогрітий, не виключено, що вже не один раз.Насправді час початку кристалізації меду залежить від водності меду, від сорту(а якщо точніше — від співвідношення глюкози і фруктози в складі меду. Чим більше фруктози, тим швидше закристалізується мед і коливається цей час від 3 днів(ріпаковий мед — він може навіть закристалізуватися після 24 годин перебування в стільниках і ви навіть не зможете його відкачати в рідкому стані) до 1 року (чистий акацієвий мед). Також дуже повільно кристалізується мед з вишні та шавлії. Також швидкість кристалізації меду суттєво залежить від температури зберігання меду. Також мають властивість довго не кристалізуватися певні сорти падьового меду. На кристалізацію падевого меду впливає вміст декстринів та мелецитози. Більша кількість декстринів сповільнює випадання кристалів, а мелецитози — прискорює.Падьовий мед може не кристалізуватися до 6 місяців.
.Іноді недобросовісні продавці змішують мед з невеликою кількістю крохмалю, крейди, патоки, гліцерину, манки і ароматичними есенціями. Таку суміш нагрівають до 80 градусів і мед стає ідеально схожим на натуральний,є м'ягко говорячи дуже відірваним від реальності. Щоб довго не говорити, пропоную вдома спробувати змішати свій мед з усіми названими компонентами(особливо потішило «манка», «крохмаль» «гліцерин» та «крейда» (ми ж усі розуміємо, Що буде, якщо з цим змішати мед та ще й нагріти до 80*С) і в результаті хочу, щоб у когось мед після цього став "ідеально схожим на натуральний".
Чистий без домішок мед має бути прозорим, якого б кольору він не був. Якщо мед має в своєму складі сторонні домішки, то при уважному огляді можна в ньому виявити осад.в корені неправильне. Мед на певному етапі перестає бути прозорим і починає кристалізуватися(як ми зазначали вище — якийсь уже через 3 дні, якийсь через 10 днів, якийсь — через 30 днів). Він не закристалізовується миттєво(тобто нині він прозорий, а на другий день уже закристалізований) Процес кристалізації іде достатньо довго і триває від 2 до 30 днів в залежності від сорту меду. Ось на цьому етапі він і перестає бути прозорим, стає мутним і в ньому поступово починає утворюватися осад(він мутніє). І кількість цього осаду буде збільшуватися щодня аж до того моменту, поки він не стане повністю густим.
Піцу треба с м а к у в а т иЯ б додала Усю їжу треба смакувати — це було б найсправедливіше ставлення до їжі
Medunya