Ось знайшла гарну інформацію в інтернеті про це:
Наливають у каструлю воду, всипають цукровий пісок, розмішують ложкою і ставлять каструлю на плиту так, щоб вона сильно нагрівалася тільки з одного боку. На протилежній стороні буде збиратися піна, яку треба періодично видаляти ложкою або шумівкою. Коли виділення піни припиниться, каструлю ставлять на сильний вогонь і випаровують воду до отримання цукрового сиропу необхідної щільності (густоти).
Визначити щільність сиропу по першій пробі (сироп містить 50% цукру і 50% води), можна по клейкості краплі сиропу, взятої між великим і вказівним пальцями. Для отримання сиропу такої щільності слід не доводити його до кипіння, а обмежитися розчиненням певної кількості цукру в рівній кількості кип'яченої води.
Щільність сиропу по другій пробі (сироп містить 75% цукру і 25% води), визначається наступним чином. Беруть ложечкою з каструлі трохи гарячого сиропу і, обдуваючи, злегка охолоджують його, потім захоплюють між вказівним і великим пальцями краплю гарячого сиропу і, обдуваючи пальці, швидко розсовують і зрушують їх — між пальцями буде з'являтися при цьому тонка нитка сиропу. Можна також налити чайною ложкою трохи сиропу на холодну тарілку. Потім денцем ложки злегка натиснути на поверхню сиропу і відразу підняти ложку вгору. При цьому за ложкою потягнеться тонка або товста нитка сиропу
Третя проба характеризується появою товстої нитки сиропу (сироп містить 85% цукру і 15% води).
Подальше випарювання води призведе до збільшення щільності сиропу. При вмісті в ньому 90% цукру і 10% води щільність визначають наступним чином. З каструлі зачерпують чайною ложкою киплячий сироп і опускають у холодну воду. Коли сироп охолоне, з нього можна пальцями скатати м'яку кульку (четверта проба).
Якщо продовжити варіння сиропу, а потім повторити ту ж операцію, вийде тверда кулька — п'ята проба.
Коли в сиропі залишиться тільки 2% води, а вміст цукру підвищиться до 98% (шоста проба), скатати кульку не вдається. Затверділий цукор перетворився в карамель і в холодній воді буде ламатися. При розкусуванні він повинен не прилипати до зубів, а розсипатися на дрібні шматочки. При подальшій варінні сироп набуває жовтого, а потім чорно-коричневий колір, починає виділятися задушливий дим. При додаванні води і швидкому перемішуванні можна отримати паленки.
У рецептах рекомендації по варінню цукрового сиропу викладаються приблизно в такій формі: зварити цукровий сироп до проби на тонку нитку чи на тверду кульку.
Ага, Міла, в новій, в новій Тепер вона стопроцентово моя — ніхто не відбере
А взагалі -дуже класна штука ця мультиварка Спасибі адмінам за чудові призи в конкурсах
Medunya