На рахунок пляцків — повністю згідна. Хто їв пляцки — цього уже не забуває ніколи.
Халвовий крем середньої солодкості виходить.При бажанні можна зменшити кількість цукрової пудри
Цей пляцок справді дуже гармонійний. Але заслуга у цьому всьому
польських кулінарів. Я лише повторила відомий польський рецепт.
А пляцок, випечений колись тобою, я пам«ятаю — це моя „Ранкова роса“
Нічого страшного.Це природні ягідні барвники так зреагували на розпушувач.Деколи і без розпушувача так буде при випіканні.Так самісінько поведе себе і сік чорної смородини в якості барвника — корж стане сірим.
Використай наступного разу в якості натуральних барвників моркву, шпинат, куркуму — усе тоді вийде. Але в будь-якому разі добре, що ти захотіла використати справжні природні барвники для свого пляцка, а не бухнула хімічних у тісто. З хімічними барвниками випічка буде такою яскраво-кольоровою, дуже красивою, але отруйною
Дякую, Настя. В тім і чарівність пляцків — їх готують завжди за 2-3 дні до урочистості. Через день після приготування уже можна зняти пробу. І тоді ти уже точно знаєш, чи усе у тебе вдалося, щоб не запороти святкову вечерю.
Взагалі, якщо усе зробити точно по перепису — жоден пляцок тебе ніколи не підведе
А що ж тоді сприймати як чисту монету як не спеціально підготовлених по темі польських викладачів кулінарних навчальних закладів, які ще й до того спеціально приїхали давати в іншу країну свої майстер-класи по своїй рідній кулінарії
Ось він — печений оселедець — традиційна страва на Вігілію
Спеціально пішла і відкрила спецвипуск «Рецептів господині» присвячений польській кухні( традиційними польськими рецептами ділились викладачі польських спеціалізованих кулінарних шкіл)
Знайшла «Фаворки» — дійсно у тісто іде 1 столова ложка не чогось іншого, а СПИРТУ.
Я пекла пампухи десь років із 6-7. Ну як пекла — мама замішувала тісто і далі готувала решту 12 пісних Святвечірніх страв, а моєю роботою було обсмажувати пампухи до готовності, витягати їх і обкатувати у цукровій пудрі. Пекли ми тих пампухів завжди величезну виварку — щоб на усі довгі свята було і ще колядникам вистарчило.
Мама постійно мені малій наголошувала, що у тісто обов«язково треба додати спирт щоб пампухи менше жиру втягували).
Я чогось, почавши пекти пампухи самостійно, думала, що горілку теж можна додати(подумаєш — яка ж там різниця) — буде той самий ефект. От і додавала раз спирт, раз горілку, раз „первак“ — що було під рукою, те і давала.А виявляється — ні.Треба таки спирт.
Ерік, спасибі за цінну інформацію
На майстер-класах у Львівському коледжі харчової промисловості рік назад викладачі польських шкіл господарських ділилися великою кількістю традиційних польських рецептів, зокрема і закусок і показували, як їх правильно готувати.Що цікаво, ковбас і копченостей майже не було, а було дуже багато рибних закусок:
заливний короп із горошком
оселедець з яблуками
печений оселедець
пряна риба
оселедець з яйцем
короп фарширований
Крім того були:
пудинг із шинки
язик у галяреті
драглі по-хлопськи
салат гуральський
грибна баба
Дуже цікаві закуски!
Віта, гарний у тебе вийшов пляцок.Такий цікавий розріз. Вірю, що смак родині сподобався, бо пляцки — це дуже і дуже смачна випічка.Вона не може не сподобатись. Хто раз у житті спробував, той «підсідає» на цю випічку, хоч готувати її не просто.А що за пляцок ти випікала?
Я помітила, що є люди, які не беруться за випічку пляцків ні за яких умов — комусь це видається надто важкою справою, комусь надто довгим видається процес його створення, хтось просто не хоче заморочуватися такими речами, де у одній випічці слід врахувати дуже багато нюансів щоб усі шари заграли в одній симфонії смаку.
А ти хоч господиня молода, але відважилась. Значить, маю надію, тепер ти уже від випічки пляцків не відмовишся ніколи
Medunya