Лесю, я зовсім не хочу нав'язувати свою думку. Просто ця інформація знаходиться у нас на листівках у кожному лікарському кабінеті. Звичайно, люди і тут роблять домашній майонез і з курячими яйцями, це особиста справа кожного, просто треба знати про ризики. Це як перед операцією, підписуєш бумаги, що ознайомлений з усіма можливими ризиками. Домашній майонез з одного боку, корисніший за магазинний, але, як і багато інших речей, має і зворотню сторону.
Так, це — міф.
«Перепелиные яйца без сальмонеллеза» — миф
За последние годы многие хорошо усвоили, что в сырых яйцах могут быть бактерии сальмонеллы, которые, кстати, вызывают у человека как пресловутые пищевые отравления, так и тяжелые формы сальмонеллеза с осложнениями. В общем, сырые яйца в пищу употреблять не торопятся.
Впрочем, ограничение коснулось почему-то только куриных яиц. Более того, часто приходится встречать мнение, что в набирающих популярность перепелиных яйцах вообще не бывает сальмонелл.
Но это, увы, миф. Просто распространенность перепелиных яиц куда меньше куриных, а людей, питающихся исключительно ими — и того меньше. Отсюда и меньше известных случаев заражения сальмонеллезом.
Помните одну очень простую вещь: куры не сами по себе заражаются сальмонеллезом. Они, кстати, им почти не болеют, а только переносят бактерии. Инфицируются птицы сальмонеллами в процессе разведения и откорма. Основной источник заражения — комбикорм, в состав которого входят переработанные животные останки от крупного и мелкого рогатого скота и свиней. Вот они-то чаще всего и служат переносчиком сальмонелл.
Поэтому, если кормить перепелок такими же комбикормами и содержать их в не очень благоприятных условиях, когда в птичнике нарушается микроклимат, или имеет место скученность, то и в перепелиных яйцах появятся сальмонеллы.
Следует помнить, что любые сырые продукты животного происхождения могут стать потенциальными источниками инфекций!
Источник: www.takzdorovo.ru/pitanie/yajtsa-i-moloko-kak-ne-otravitsya/
А в мене ось така пропозиція (не на цей конкурс, а на майбутьне), переможці чи переможець одного конкурсу не приймають/є участі в наступному (краще двох). Мені здається це збільшить конкурентноспроможність учасників. І саме ті учасники, що виграли попередній конкурс і не приймають участі, можуть стати членами жюрі і обирати претендентів на перемогу, щоб, як тут вже писали, не виграв «рецепт бульби». Тобто жюрі відбирає достойні рецепти, які відповідають всім правилам конкусу, є і по темі, і цікаві, і гарно подані, а вже random обирає переможця серед цих найкращих рецептів. Ось така пропозиція.
В цей сирник по класичній рецептурі не йде нічого, лише сирна ніжна начинка. За смаком можна додати якісь ягоди чи фрукти. Я пробувала додавати персики, вийшло не погано, думаю, що з вишнями теж буде смачно, люблю це поєднання вишня-сир-шоколад. Але хотіла викласти саме класичний рецепт.
Все ж з домашнім майонезом теж треба бути пильними. Влітку краще використовувати або магазинний майонез (він пастеризований) або відмовитись від салатів з ним, стосується свят, коли салати стоять годинами на столі. Домашній майонез в жару ДУЖЕ швидко псується і веде до харчового отруєння. Ну і про сальмонеллу в свіжих яйцях забувати не слід. Малим дітям і вагітним домашній майонез заборонений.
Koenigin