0
І погляд є на чому затримати… тому що тістечко виступає основною мішенню композицііі
Це хибне твердження. При макрофото погляд має затримуватися не на основному об'єкті, який займатиме усю площу фото(зовсім не в цьому суть макрофото, щоб страва зайняла усю площу фотографії і таким чином звернула на себе увагу. Це було б надто просто. Суть макрофото- виокремити конкретний шматочок страви чи якусь частину композиції, зробивши її особливо різкою і чіткою) Тут вибрано абсолютно невдале фото для демонстрації макрозйоми їжі: погляд бігає по цьому тістечку безперестанно, не маючи можливості зупинитись на чомусь різкому і виокремленому, а має по правилам макрозйомки зупинятись на конкретній деталі цього об'єкта(завитушці крему, скибці полуниці, капельці сиропу), яка має бути суперрізкою, суперчіткою. Ще раз подаю приклад справжніх макрофото: byaki.net/index.php?newsid=37093
ось це є те, до чого можна прагнути
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 22:25
0
У нас розмова ішла про те, що без макролінзи " при макрозйомці не варто і рипатись"
Але до чого я веду… без макро лінзи тут навіть не варто і " рипатись", навіть якщо камера має режим макрозйомки… пробувано та перепробувано… так що не все тільки залежить від уміння та клопіткоі праці… спробуй, наприклад зняти один зі своіх рецептів в " макро" стилі без необхідноі апаратури.
Немає у жодного з нашик кулінарів ніякої славнозвісної макролінзи, я чомусь в тому переконана. Тому і просила мені прояснити ситуацію, якщо я помиляюсь і хтось нею користується. Не виходить знімати в макростилі — треба знімати в іншому стилі, щоб результат був хорошим, щоб фото не було нечітким та розпливчатим. А названа Олеся Vizadzust не просто не має ніякої макролінзи, а фотографує на звичайнісігньку мобілку Полюбуйтесь результатом:
cookorama.net/uk/blog/ovochevi-salaty/salat-z-redyskoyu-ta-gorihamy.html
У неї виходять шикарні чіткі фото не дивлячись ні на що.
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 22:07
0
Як зняти макро і подати страву, щоб вона " виглядала"…
Це запитання з серії: «Як купити машину, але щоб вона літала як літак?» Нема макролінзи — знімай нормальні і якісні фото але не наближайся надто до предмету зйомки, бо нічого путнього не вийде, лише розмитий результат, хочеш знімати макрофото — купи макролінзу. Хочеш літати — купи літак. Машина не літає, як би їй не прикручували крила. Нема потреби плакати за макролінзою, яку не може людина сама купити, і яку не має ніхто з кулінарів на Кукорамі. От давай проведемо опитування, щоб надалі розставити усі крапки над "І" і не казати, що «У мене виходять неякісні фото, бо у унших є макролінза, а у мене немає. І як би я не старалась, нічого не вийде у мене.
шановні кукорамівці, відпишіться, хто з вас знімає свої страви за допомогою макролінзи?
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 20:32
0
Як то кажуть, не будемо ні про що більше сперечатись. Ми розумуємо «чіткість» і «розпливчатість» зовсім по різному. Макрозйомка — це коли усе максимально збільшено, але при цьому максимально чітко, нерозпливчасто видно увесь головний об'єкт зйомки: структуру тіста, завитушки крему, ямки на полуниці, насіння на полуниці, листочки на полуниці і т.д. По науковому це звучить так:
Макрофотографія, зроблена при дуже великому збільшенні, дозволяє розглядати на знімку навіть невидимі неозброєним оком деталі.
Що чіткого ми можемо знайти в цьому тістечку? На чому має затриматись наш погляд(а це основна завдання фото — затримати на якійсь точці погляд глядача). Мій рулет, хоч я і не ставила собі завдання знімати макро, при збільшенні набагато чіткіший, ніж це розпливчасте тістечко і тому набагато більше відповідає макрозйомці, у якій в тістечку крем розмитий, ніякої структури і чітких форм крему не видно, полуниця повністю розмита. А у моєму рулеті при збільшенні саме видно і структуру тіста, іі крем таким, яким має вийти, і посипку.
Даю приклад фото, де справді видно макрозйомку: чітко виділений маленький предмет зйомки і розпливчастий фон.Ось таке справді без макролінзи не знімеш. А тістечко зовсім неякісно зняте. Таке розпливчасте тістечко знімаєш легко без всякої макролінзи. І це набагато легше знімається, ніж фото з композицією. Даю приклад, як насправді виглядає макрозйомка. Усе чітко, хоч і максимально збільшено- це основа, на якій базується макрозйомка чіткість при максимальному збільшенні
pedpresa.ua/36485-makiyazh-vid-pryrody-makrozjomka-rezultatu.html
До речі, якщо нема макролінзи, навіщо робити макрофото?
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 20:05
0
Та які проблеми? Ось воно — крупним планом і без лінзи:

Є потреба — можна ще більш крупним планом:

І ще:

І навть ще:
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 18:16
0
Ну яке це макро. Це мала глибина різкості. Макро — це коли ти можеш зняти дуже маленький об'єкт крупним планом. Припустимо очі цвіркуна на весь об'єктив крупним планом. А представлені тут фото — це мала глибина різкості. Тобто передній план чіткий, задній розмитий. На будь-якому фотоапараті це можна зробити:
1. Підходь поближче до об'єкту зйомки — усе позаду буде розмито.
2. Зменшуй глибину різкості шляхом відкриття діафрагми(кожен фотоапарат це вміє — переходіть на ручне керування фотоапаратом)
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 18:07
0
Ну якщо «макро» це мається на увазі було фото з брауні на сайті крупним планом, то я наступного разу зроблю на своєму фотоапараті такий крупний план — це взагалі легше легшого. Сама страва і більше нічого. Там зелені шматочок чи серветки кусочок і крупним планом страва
На рахунок того, що здають екзамени, але газета з села… То здають екзамени лише на найкрутіших фотостоках, якщо хтось не знає. І в даному тексті ішла мова про Shutterstock. Там найжорсткіший екзамен.
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 17:54
0
Нічого подібного, цей був «не найкращий рецепт з найгіршого». У наших тодішніх конкурсах було по 150-170 рецептів, не те, що в останньому. І учасники були дуже сильні. Усі ті, що приймали участь тут в останньому конкурсі і ще багато інших дуже сильних учасників було. А роботи такі були — суперроботи.Звісно видно, що знімали «мильницею». Але і в тому суть, що мильницею було знято чудово, з душею. А то всі думають, що для того, щоб було знято «з душею» треба мати крутий фотоапарат Нічого подібного.Треба знімати з душею
Якби так усі зі своєю «мильницею» знімали всі свої рецепти, Кукорама була б взагалі на висоті-висоті. Голосування членів жюрі було закритим. І при цьому усі зійшлись незалежно один від одного: подача рецепту і сам рецепт чудові. І віддали цьому рецепту найвищі бали(ми вибирали аж за 10-бальною системою і при величезній кількості робіт і учасників усі обрали цю роботу) Ця робота виявилась поза конкуренцією у всіх членів жюрі, а не те що у нас в останньому конкурсі: хтось один бал отримав, хтось два. Навіть три бали ніхто не отримав. Ось така арифметика.
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 17:45
0
Який чудовий вийшов пиріг Красно дякую за смачне, колоритне та красиве фото
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 16:14
0
От так і формулювати: «Приз симпатій кулінарів Кукорами» — нагороджується найактивніший, учасник Кукорами, який викладає цікаві рецепти, приймає активну участь в житті сайту, виставляє протягом місяця як конкурсні, так і неконкурсні рецепти, активно спілкується, допомагає іншим, старається зробити Кукораму ще кращим сайтом в усіх планах.
Ці старання кулінара відразу стають помітними усім іншим кулінарам, хоч він профі в фотозйомці, хоч ні. Хоч він профі в кулінарії, хоч ні. Кулінар усім серцем любить Кукораму і хоче зробити її кращою. Це дуже помітно. Таке завжди має винагороджуватись
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 16:01
0
Мені підходить і так, і так. Я справлюсь. Були випадки, коли мені треба було вибирати по 10 учасників-переможців зі 150 і розміщувати їх в градації — нічого, справилась.
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 15:48
0
І як будемо голосувати в цьому конкурсі? По одному рецепту, чи по 5 в кожній категорії?
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 15:43
0
Можна просто дати категорію «приз симпатій» від кулінарів Кукорами: от активна людина на сайті, викладає безліч рецептів як конкурсних так і не конкурсних, приймає активну участь в житті сайту, спілкується, обговорює проблеми, старається бути усім корисною, допомагає іншим. От таким людям я б щомісяця виділяла приз у кожному конкурсі, бо такі люди — великі молодці і «моторчики» сайту. І такі кулінари на нашому сайті є.І вони заслуговують нагород!!!
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 15:41
0

Ну ось тут я знімала не на макролінзі, не в режимі макрозйомки. Міняла лише величину діафрагми та час витримки.Знято тут в макростилі без будь-якої необхідної апаратури. Ніяких проблем у мене з цим не виникло. Набагато складніще знімати страву в якійсь композиції, де присутні ще деякі предмети крім основної страви. Ось там справді треба набігатись і напереставляти усі складові композиції, щоб було гармонійно. Ось це фото в плані «гармонічності фото» далось значно важче, бо кількість предметів на фото виросла і треба було їх добряче посовати з місця на місце, щоб вийшло добре:

Знімати «макро» легше, ніж фото з композицією, бо в другому випадку зростає кількість предметів, на які треба зважати, фотографуючи.
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 15:34
0
Друга номінація не для «профі», а для того, хто зумів зробити найкращий та доступний опис страви, гарно її подати, оформити це подання, зробити чіткі та гарні покрокові, усе гарно пояснити в рецепті, звернути увагу на певні деталі. Словом, зробити зі своєї страви «цукерочку». Щоб не бути голослівною відразу даю посилання на страву, яку кулінар робив на мильницю, але яка в конкурсі іспанських страв практично одноголосно від 5 членів жюрі набрала як не найвищі бали, то одні з найвищих і була обрана переможицею. Дивіться усі і «мотайте на вус», які рецепти мають бути такими, що мають «найкращу подачу рецепту», на які не соромно рівнятися іншим кулінарам:
cookorama.net/uk/blog/myasni-drugi-stravy/pimientos-rellenos-de-codornices-perci-farshyrovani-perepilkamy.html
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 15:09
0
Знаю людей, які з фотографіями зі звичайних «мильниць» проходять екзамени на фотостоки, викладають фото в фотобанки. Ці фото купують безліч кулінарних журналів, а фотографи отримують за це гроші. Так що справа у бажанні вчитися. На жодному фотоапараті кнопки «шедевр» нема.
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 14:56
0
Ось тут я повністю погоджуюсь… Призери і усі інші мають твердо розуміти, що переможці обрані заслужено, за конкретні речі, а не «від балди». Пояснення від кожного за що саме він обрав найкращий рецепт переможець — це має бути точне і розумне та відповідальне пояснення, а обраний ним рецепт має бути такий рецепт, до якого мають рівнятися інші учасники.Це має бути пояснення що саме мають зробити інші, щоб наступного разу у них вийшло так само чудово. Це має бути рецепт- еталон, дійсно найкращий рецепт в даній категорії обрання.
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 14:53
0
без макро лінзи тут навіть не варто і " рипатись", навіть якщо камера має режим макрозйомки… пробувано та перепробувано… так що не все тільки залежить від уміння та клопіткоі праці… спробуй, наприклад зняти один зі своіх рецептів в " макро" стилі без необхідноі апаратури..( крім того зовсім інший підхід, бо тоді треба придумувати як нарізати чи подати страву, щоб вона " виглядала"…
Я зовсім не розумую, про що мова? Я фотографую без всякої «макролінзи», звичайним об'єктивом, але при цьому фотографую не «на автоматі», а розумію, що треба мені зробити з настройками фотоапарату, щоб отримати бажаний результат. Я самрстійно вивчила можливості фотокамери — вони, до речі, практично безмежні. До речі, мені б самій було цікаво. а хто з наших кулінарів користується макролінзою? Озовіться, якщо такі насправді є
дуже прошу!!!
До речі, Vizajast фотографує на простий
мобільник. Багато знало з вас про це?
, а які фото виходять! Так що тут справа лише у бажанні розібратися у можливостях камери та тонкощах роботи з освітленням. Як тільки є бажання з цим розібратися — відразу фотографії суттєво покращуються. Нема бажання — винна фотокамера. Так завжди у нас є. До речі, у нас на Кукорамі я особисто виклала декілька основних уроків як суттєво покращити свої фото. А найкращі фотографи-кукорамівці спеціально для усіх робили фото своїх робочих місць зйомки та ділилися своїми секретами. Так що було б бажання…
avatar

Medunya

  • 21 мая 2015, 14:43
0
1. Найоригінальніший рецепт — нестандартний, новий, оригінальний та, можливо, екзотичний рецепт, що відповідає тематиці конкурсу. Тут оцінюються власне новизна рецепту (тобто в тому числі і відсутність аналогів серед раніше опублікованих на сайті), аутентичність тематиці, тощо.
2. Найгарніша подача рецепту — тут оцінюється фото страви, її оздоблення, оформлення і сам опис процесу приготування.
Також треба, на мою думку, внести доповнення, що кожен, хто проголосував, має в обов'язковому порядку дати невелике роз'яснення іншим, за що він вибрав в якості найкращого рецепту саме дані рецепти, обгрунтувати вибір.Це буде справедливо щодо інших, чиї рецепти не обрали.
І якщо є рубрика «за найкращу подачу(фінальне фото, оздоблення страви, цікаві деталі, оформлення подачі, чудові покрокові, детальний опис і пояснення процесу) чи „найоригінальніший рецепт“, то все ж обирати саме за цими ознаками, а не за ознаками:» бо людина старалась і я це оцінила", «бо гарна назва рецепту», «бо вийшло симпатично», «Бо страва добре відповідає темі конкурсу», бо мені сподобалось"і т.д. Треба буде обгрунтувати чому цей рецепт таки НАЙОРИГІНАЛЬНІШИЙ, а інший НАЙКРАЩЕ ПОДАНИЙ, а не якісь інші причини обрання.
avatar

Medunya

  • 20 мая 2015, 21:27
0
Приз симпатій — в цій категорії оцінюється прогрес автора щодо якості фото та рецептів, його старання. Власне ця номінація покликана заохотити «новачків» та «не профі»
Якщо сайт вирішив запровадити переможця в такій номінації, то він повинен чітко вказати, кого він вважатиме «новачком» та «непрофі». Того, що щойно прийшов на сайт? Він може бути зовсім не новачком ні у кулінаріїї, ні у фото. Того, що ось уже багато часу викладає фото, але не хотів ніяк їх покращувати до цього часу, не докладав зусиль для цього? А тепер захоче?
Даю два приклади на собі:
1. Коньячна паска без родзинок cookorama.net/uk/blog/keksy-i-mafiny/konyachna-paska-bez-rodzynok.html
На фотографування цієї паски, щоб вийшло усе так, як вийшло, я потратила не менше години. Це не фотоапарат крутий, як впевнений дехто. Це вдумлива і усвідомлена робота з фотокамерою протягом години і не в автоматичному режимі.
2. Пудингові кексики з родзинками cookorama.net/uk/blog/keksy-i-mafiny/pudyngovi-keksyky-z-rodzynkamy.html Оце я, приміром, «клацнула» за 2 секунди.
В першому випадку я скоріш за все підпаду під «профі», а в другому під «новачок» в фото, бо фотографувала одна людина, та старання прикладені різні в цих двох випадках. Чому ви хочете винагороджувати старання «новачків», але не хочете винагороджувати тих, які постійно викладають класні фото, в які вкладають величезну кількість часу( в кожне з них)?.. Якщо робите рубрику «винагорода непрофі», то робіть рубрику і «винагорода профі». І хай кожен в кінці рецепту зазначає, сам вирішивши куди він хоче бути зачислений — «на конкурс в рубрику профі» чи «на конкурс в рубрику непрофі». А то якась дискримінація виходить тих, які ніби «профі»
avatar

Medunya

  • 20 мая 2015, 21:10