0
Кисле молоко вигляд має такий же, як звичайне, тільки на смак воно вже скисло, і кип«ятити його не можна, бо збіжиться. Сирокваша має зовсім інший вигляд, такий, як на вашому фото. Ящо її не можна охарактеризувати як густий кефір, то як кисле молоко не можна тим більше .
avatar

Viktoriya

  • 18 июня 2012, 12:10
0
Чоловік з Авдіївки сосницького району так мені казав, що ковми їдять з сироквашею, тобто густим кефіром. У нас в Чернігівському районі сироквашею також називають кефір, який постояв уже кілька днів. А соь цитата з одного інтернет-джерела: «Найпростіший кисломолочний продукт — кисляк. Він утвориться сам, без усякої штучної допомоги простим скисанням сирого молока в теплій кімнаті. Тому в народі називають не тільки кисляк, але ще й сирокваша й самокваша. Однак самокваша вимагає двох доби для свого повного формування, інакше вона рідкувата. Тому молоку іноді допомагають перетворитися в кисляк – розмішують у ньому ложечку сметани й ставлять у пекуче натоплене приміщення (кухню). Як ні простий кисляк, а вона основа більшості кисломолочних продуктів».
Ось звідки цитата korchma.org.ua/archives/237
Можливо, у вашому регіоні так називають кисле молоко?
У будь-якому разі дякую за коментар
avatar

Viktoriya

  • 17 июня 2012, 17:00
+1
Щодо болсанки, чула таку версію, що в іспанській мові «болса» означає ємність для водиАле як це слово потрапило до нас, я не знаю.
Була така у нас цікава історія: заходить сусідка щось попитати, а тоді каже: «Все, маю бігти, бо я там бісквіти випікаю, боюсь що пригорять». А батько мій і каже: «Принесла б нам хоч покуштувати цих бісквітів». Через 30 хвилин вона приносить щось таке тоненьке і глевке. «Тю, а моя дружина таку випічку моторжаниками називає», — каже батько.
avatar

Viktoriya

  • 17 июня 2012, 11:51