Андрій, найлегше сказати :«Та мастіть собі голову самі, оцінюйте себе самі і перегризіться потім теж самі. А я подивлюся, що з того у вас вийде». От і буде вам експеримент — мало не покажеться.
Усі хочуть дуже елементарних речей — справедливого і адекватного оцінювання.
Адміни мають приймати обов*язкову участь у кожному оцінюванні. Бажано — по одному в одному конкурсі, а не двоє відразу — бо коли двоє адмінів поставлять, домовившись, десятки чи дев*ятки якійсь одній і тій же страві — інші члени жюрі можуть уже не витрачати свої зусилля по 4-5 днів напрольот, вибираючи найдостойніших. Бо переможе стопроцентово та вибрана адмінами страва — це розуміють усі.
Виставлення своїх табличок усіма членами жюрі ОДНОЧАСНО зніме будь-які сумніви у попередній підтасовці результатів конкурсу.
Виставлення табличок усіма членами жюрі зробить суддівство дуже відповідальним.
На визначення переможців усім членам жюрі дається не година, не день і навіть не тиждень — цілих ДЕСЯТЬ днів. Люди годинами і днями просиджували над конкурсними рецептами, вибираючи, аналізуючи, обдумуючи, міняючи, враховуючи усі нюанси, переглядаючи активність конкурсантів, щоб потім відповісти у випадку чого перед конкурсантами за кожен свій вибір, за кожен свій бал, за кожне своє вибране місце з десяти. Таблички потрібні для того, щоб кожен бажаючий зміг задати при бажанні пряме запитання будь-якому члену жюрі:
-за яким це принципом у твоїй десятці виявився рецепт користувача, який виставляв лише конкурсні рецепти. Жодного іншого рецепту за місяць не виставив, флешмоби ігнорував, рецепти інших користувачів практично не коментував і не оцінював
-за яким це принципом у твоїй десятці опинився рецепт, який по оцінкам користувачів Кукорами стоїть глибоко-глибоко в низу умовної оціночної таблиці
-за яким це принципом у таблиці опинився рецепт користувача, який постійно приходить лише на конкурси, у яких йому хочеться прийняти участь, а в інший період для нього Кукорама не існує.
І кожен член жюрі тоді має відповісти за свій вибір, бо умови конкурсу чітко кажуть: при визначенні переможця враховується оригінальність страви, антураж, креативність, активність кукорамівця у житті Кукорами, оцінка рецепту користувачами Кукорами.
Ви самі колись вибрали шлях демократичного оцінювання рецептів за допомогою членів жюрі з числа користувачів, а не авторитарний вибір переможців одними лише адмінами.
Цей шлях значно важчий і заморочливіший, ніж шлях, який вибрали адміни інших кулінарних сайтів — шлях, коли вони самі за незрозумілими принципами обирають переможців. І тому хоч проблем з цим демократичним вибором у вас з нами значно більше, ніж би ви би тупо оголосили:«Ми цього конкурсу вирішили, шо переможцем назначаємо того і того». Але тут, на Кукорамі, саме через те люди і тримаються, що мають надію на справедливе і зрозуміле оцінювання своїх робіт.
Ваша справа — забезпечте це справедливе оцінювання. Так що прислухайтесь до таких порад:
1. Усі таблички виставляються усіма членами жюрі одночасно і до того нікому не показуються і не відсилаються.
2. Кожен член жюрі має бути готовий відповісти за кожен пункт свого вибору, Кожна обрана страва має повністю відповідати усім зазначеним умовам конкурсу
Так усі хочуть чесних результатів — саме за це ми зараз і боремось усі разом. Коли усі будуть стопроцентно впевнені, що суддівство відбулося чесно — не буде ніяких проблем. Цьому і сприятиме виставлення табличок одночасно — щоб ніхто не бачив нічиїх табличок до оголошення результатів.
Дякую. Маю надію, що усе це пройшло для усіх не марно і ми від сьогодні вийдемо на новий рівень
Кожна проблема, яка викликає велике напруження і невдоволення у колективі, має проговорюватися аж до того моменту, поки напруження не зникне і проблема не вирішується. Якщо напруження не зникає -зникне колектив.
Усі добре пам«ятають, чому спалахнула „Оранжева революція“?
Не тому, що переміг Янукович, а тому що виборців хотіли мати за лохів, спотворюючи їхній вибір.
Що зробили виборці, щоб захистити свій вибір? Вони прийшли на виборчі дільниці після завершення анонімного голосування і сказали:»Відчиняйте скриньки при нас, підраховуйте голоси при нас і записуйте результати виборів при нас. Ми не дамо вам випадково «не так» підрахувати, випадково «не туди» записати і випадково «не те» оголосити.
Розповідаю особисто про свої відчуття:
Я не вірю, що в останніх двох конкурсах перед оголошенням результатів вівся підрахунок голосів усіх членів жюрі для визначення переможців цих конкурсів.
Не вірю, що треба півтори години для того, щоб знайти сторінку із готовими результатами і підрахунками конкурсу Польської кухні. І отримати після півтори години очікувань результат, який відрізняється від оголошеного.
Що я пропоную для того, щоб такі ситуації більше ніколи у нас на Кукорамі не повторювалися?
Десятого числа в день оголошення результатів адміни створюють новий топік:«Результати конкурсу».
Рівно в 21 годині вечора усі члени жюрі ОДНОЧАСНО виставляють в цей топік свою десятку вибору, не розкриваючи свою десятку до того часу НІКОМУ, щоб не виникло підозри і спокуси попередньої підтасовки результатів.
А ми, усі кукорамівці, уже самі швидесенько підрахуємо бали і визначимо переможців на протязі декількох хвилин.
Думаю, після того усі повірять, що підрахунок голосів взагалі відбувався, і відбувася чесно, а кожен член жюрі аргументує свій вибір найдосконаліших з їхнього погляду страв
Як вам така пропозиція?
Нічого не стається у цьому світі просто так. Раз ми усі пройшли сьогодні цей непростий шлях — значить це мало статися саме сьогодні і саме зараз для того, щоб ми усі стали кращими і життя стало зрозумілішим.
Ні, дякую, я не хочу. Я ще раз повторюю, я уже в перших числах оголошеного конкурсу точно знала, що не буду переможцем, тому жодних претензій. Це доля, проти якої нема сенсу боротися. Кухонний комбайн я собі уже купила сама
Тепер усе усім ясно. Ніяких претензій бути не може. Практично усе зійшлось Ну і пару слів про нестиковки:
1. 9 cookorama.net/uk/blog/ovochevi-salaty/salat-ovochevyj-salatka-jarzynowa.html цей рецепт у конкурсі участі взагалі не брав
2.Мій сезамовець має 8 балів у Олесі і 4 бали у Анжеліки і жодного балу у Scratch — це 12 балів(Цибуляж має 10 балів від Степана і 1 бал від Анжеліки — це 11 балів) і в результаті цибуляж зайняв 2 місце, випередивши фляки із 14 балами
3. Фляки — 9 балів у Олеся, 5 балів у Scratch — це 14 балів і за опублікованими табличками має мати переконливе друге місце, а зайняв третє.
Ну і чекаємо пояснень у всіх членів жюрі про логіку вибору найкраще виконаних на їхню думку страв польської кухні
Перше місце — 10 балів
2 місце — 9 балів і т. д.
Знаючи десятку усіх членів жюрі дуже легко підрахувати бали кожного рецепту і нема тоді сумнівів ні у кого
Пошуки тривали практично годину.
Надіємося, що результати польського конкурсу лежать під руками — це ж тільки що ви таблички мали під руками — коли щойно оголошували результати конкурсу
Я відбирала переможців за критерієм, який би умістив усе це разом: «Як красиво», «Як незвично», «Як креативно», «Як оригінально», «Я б таке з»їла", «Я здивована»,«Вав!»
Medunya